HAB S195-24D4WDS
印刷
情報
機械カテゴリー
シザースリフト
メーカー/型式
HAB S195-24D4WDS
製造年
2013
国
ドイツ
一般グレード
マスカス ID
86EDCEA9
価格
通貨を選択
価格
詳細
作業高度
19.4 メートル
ストック番号
燃料・動力
ディーゼル
総重量
10000 kg
最大リフト容量
750 kg
運搬時寸法(全長X全幅X全高)
4830 x 2490 mm
納期
EXW
証明書
CE
その他情報
Manufacturer: HAB
Model: S195-24D4WDS
Year of build: 2013
Condition: Used
Data:
Max. working height: 19,35 m
Platform height: 17,35 m
Lifting capacity: 750 kg
Lifting capacity on extension: 750 kg
Platform dimensions LxW: 4,52 x 2,37 m
Platform length pushed out: 7,22 m
Transport dimensions LxW: 4,83 x 2,49 m
Height transport position with/without railing: 3,57 / 2,73 m
Movable up to working height: 19,35 m
Ground clearance: 0,25 m
indoor use only: no
Drive type: Diesel
Empty weight: 10.000 kg
Special features: white tires, all-wheel-drive, extendable ground supports, soot filter, generator 24V - 230V, anchor points for Personal Fall Protection Equipment (PFPE).