Kovo DIESEL WELDING GENERATOR EWS500DST
印刷
情報
機械カテゴリー
溶接機
メーカー/型式
製造年
2026
使用時間数
3 時間
コンディション
未使用
国
中華人民共和国
一般グレード
マスカス ID
375188B9
価格
通貨を選択
価格
VAT(別)
詳細
ストック番号
VANTAGE 500
製造番号 /シリアルナンバー
EWS500DS
前所有者数
0
フルサービス履歴
はい
最近の検査
エンジン
V3300T
エンジンメーカー
Kubota
総重量
800 kg
運搬時寸法(全長X全幅X全高)
1800 x 650 x 1000 mm
コンディション情報/保証
3YEAR
製造国
中華人民共和国
納期
FOB
証明書
EPA, CE
アタッチメント
battery
その他情報
EWS550DST Engine Driven Welder – Built for Extreme Desert Performance
Equipped with a powerful dual-output system (310A ×2 or 550A ×1), the EWS550DST enables two welders to operate simultaneously, significantly improving on-site efficiency and productivity. Its robust CC/CV output capability supports multiple welding processes, including:
SMAW (Stick Welding)
GTAW (TIG Welding)
GMAW (MIG Welding)
FCAW (Flux-Cored Welding)
Air Carbon Arc Gouging
KOVO focuses on engine driven welding solutions tailored for the Middle East market, with proven performance in 400A, 500A, and 600A segments, ensuring optimal application fit rather than overextended product lines.